Manipulace

Manipulace s miminky – naučte se, jak správně zacházet s miminkem

Kurz správné manipulace s miminky je určen zejména budoucím rodičům, ale také rodičům s malými dětmi (od narození do cca 4. měsíce jejich věku), kteří se rozhodli osvojit si způsob správného zacházení s miminkem, jenž je v souladu s jeho potřebami a podporuje jeho psychomotorický vývoj. Kurz vychází z nejmodernějších poznatků v oblasti psychomotorického vývoje.

Nevíte, které rady Vašeho okolí uposlechnout? Nejste si jisti, jak správně zacházet se svým miminkem, a které „zaručeně nepostradatelné“ pomůcky si k manipulaci s ním pořídit?
Věděli jste, že nesprávná manipulace může být příčinou přetěžování vyvíjející se páteře, jež může vést k vadnému držení těla, skolióze, bolestem hlavy a mnoha dalším problémům?

Nošení, zvedání, otáčení a přebalování jsou manipulační techniky, které dítěti nabízíme v průběhu celého dne, a tím velmi výrazně ovlivňujeme jeho vývoj. Nevědí-li rodiče na co dávat pozor, mohou udělat hodně chyb, které pak negativně zasáhnou do jeho psychomotorického vývoje s možnými následky vadného vzpřímení těla.

NÁPLŇ KURZU:

  • Naučíte se správné principy manipulace s novorozencem a kojencem (podpora adaptace po porodu, uchopování, zvedání, nošení, ukládání dítěte do postýlky, autosedačky či kočárku, vhodné i nevhodné polohy k odříhnutí, manipulace při břišních kolikách atd.).
  • Dozvíte se nejčastější chyby při manipulaci s novorozencem a kojencem.
  • Získáte informace o způsobu správné a účinné stimulace dítěte na podporu jeho přirozeného vzpřimování i celkového psychomotorického vývoje.

CÍLE KURZU:

  • Osvojit si aktivity, které správný vývoj pohybového aparátu miminka podporují.
  • Naučit rodiče správné úchopy pro manipulaci s miminkem.
  • Předcházet aktivitám, které narušují pohybový vývoj dítěte, jako jsou vertikální polohy (chování, posazování dětí, chodítka, nadužívání lehátek), ale také absence polohy na bříšku.

PRO KOHO JE KURZ URČEN?

  • Kurz je určen pro nastávající rodiče (ideálně v posledním trimestru těhotenství) a pro rodiče s miminkem do 4. měsíce věku.

BLIŽŠÍ INFORMACE:

  • Kurz probíhá v pohodlí vašeho domova, případně na vzájemně domluveném jiném místě a v domluveném čase. Délka kurzu cca 1,5-2 hodiny. Je vhodné, aby se kurzu zúčastnili oba rodiče, případně osoba, která bude v nejčastějším kontaktu s miminkem.

Plavání, vaničkování a manipulaci s kojenci vyučuji po širokém okolí Benešova a v Praze.

Více fotografií naleznete zde: FOTO